ALTIN GRAM
Alış: 338,99 TL | Satış: 341,89 TL
DOLAR
Alış: 6.6672 TL | Satış: 6.6792 TL
EURO
Alış: 7.2849 TL | Satış: 7.2980 TL
ÇEYREK
Alış: 549,61 TL | Satış: 560,83 TL

GÜNDEM

Bülent Arınç’tan U dönüşü!

Bülent Arınç, "KHK faciadır" açıklaması için "Esefle karşıladım" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi. Arınç, "Yanlış uygulamadan mağdur olanların çektiği ızdırabı anlatmak için kullandığım cümledir. Eğer bu cümleyi çıplak olarak alırsanız yanlış anlamalara götürecek bir cümle. Sayın Cumhurbaşkanımızın eleştiren konuşmasını saygıyla, takdirle karşılıyorum" dedi.

Akşener’e ‘montaja’ sert tepki

Didem Arslan Yılmaz'ın yönettiği programa katılan avukat Fatih Atalay, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in FETÖ lideri Fethullah Gülen'le fotoğrafının olduğunu ileri sürerek bir fotoğraf gösterdi. İlerleyen dakikalarda programın moderatörü Didem Arslan Yılmaz düzeltmeyi canlı yayında söyledi ve fotoğrafın montaj olduğunu belirterek orijinalini gösterdi. Akşener'in basın danışmanı Mura

  • Fatih'teki skandalla ilgili soruşturma açıldı

    Fatih'te 4 kardeşin intiharı sonrası elektriklerin kesilmesiyle ilgili soruşturma açıldı. Konuyla ilgili EPDK'dan yapılan açıklamada ''BEDAŞ ve tedarik şirketi olan CK Boğaziçi EPSAŞ ile ilgili soruşturma sürecini başlattık. Derinlemesine araştıracağız ve kamu vicdanını yaralayan bu olayda dahli olanlara hak ettikleri cezayı vereceğiz” denildi.

  • Erdoğan: Bağdadi'nin çevresinden 13 kişiyi yakaladık

    AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan'da Başbakan Victor Orban yaptığı ortak basın açıklamasında, ABD tarafından düzenlenen operasyonla öldürülen IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin çevresinden 13 kişinin yakalandığını belirterek "Eşini ablasını çevresini yakaladık" ifadelerini kullandı. Erdoğan, ''Şu anda cezaevlerimizde 1150'yi aşkın DEAŞ'lı var'' dedi.

  • İstenmeyen soyadı için son günler

    Ad ve soyadlardaki yanlış yazımlar mahkeme kararı olmaksızın değiştirilmesi süreci devam ediyor. Bu süreçte 188 bin kişi soyadını değiştirdi. 74 bin kişi ise isminde değişiklik yaptı. Değiştirme süresi ise 3 Kasım 2019'da sona erecek.

YASAM

Göreme Vadisi milli park olmaktan çıkarıldı

Resmi Gazete'de yayınlanan cumhurbaşkanlığı kararıyla, 1986 yılında milli park ilan edilen Göreme Vadisi'nin bu statüsü kaldırıldı.

Sinemada yeni dönem!

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca 'Yeni Sinema Kanunu'nun uygulanmasına ilişkin esasların yer aldığı 'Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik' ile birlikte reklam süreleri 10 dakikayla sınırlandı. Fragmanlar en az 3 dakika gösterilecek, vizyona giren film 6 aydan önce internette yer alamayacak.

Foto Galeri

Örnek Galeri

EKONOMİ

SAĞLIK

Yüzü ve kafatası olmayan bebek doğdu

Portekiz'de bir bebek burnu, gözleri ve kafatası olmadan doğdu, doğum uzmanı açığa alındı. Aile, bebek doğana kadar bir anormallik fark etmediklerini söyledi.

Canan Karatay’dan kış reçetesi

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Karatay, kışın sağlıklı kalmak için ne yenilip içilmesi gerektiğini anlattı. Karatay, ‘Bağışıklık sistemini güçlendirmek için turp yiyeceksiniz, turp gibi olacaksınız’ dedi.

SPOR